30 Mart 2023

EuroLeague’in Yeni Baskanı Dejan Bodiroga ELPA ile Bir Araya Geldi

EuroLeague’in yeni başkanı Dejan Bodiroga, ELPA Oyuncu Temsilcileri ile yıllık toplantısı sırasında açıklamalarda bulundu.

Ünlü basketbol adamı, Salı günü Barcelona’da ELPA Oyuncu Temsilcileriyle düzenlediği toplantıda  yaptığı açıklamada 22 senenin ardından rekabeti daha da büyütmek istediklerinin altını çizdi.

Sırp yönetici, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bu ligin büyüdüğünü gördüğümüz 22 yıldan sonra, onu bir sonraki seviyeye taşımanın zamanı geldi. Bu yeni bir başlangıç ​​ve siz rekabetin gelecekteki evriminde temel bir parçasınız.”

Barcelona’da düzenlenen etkinlikte, EuroLeague’e katılan 18 takımın temsilcileri yanı sıra ELPA’nın temsilcileri bir araya geldi.

“Oyuncular oyunun gerçek yıldızları ve saha içinde ve dışında profilinizi yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz. Size ve tüm takım arkadaşlarınıza sağlıklı ve başarılı bir sezon diliyorum.”

EuroLeague’in yeni CEO’su Marshall Glickman, Salı günkü toplantıyı EuroLeague’in durumunu iyileştirmenin, basketbolun eğlence pazarındaki yerini artırmanın ve olumlu bir etki yaratmanın yollarını tartışarak açtı.

“Oyuncuların sesi en önemli şey olmalı. Bu bir oyuncular ligi. İnsanlar sadece oynamak için değil onları görmek için para ödüyor. Bir bağ görmek ve hissetmek istiyorlar ve bu gerçekten önemli.”

Etkinlikte söz alan Valencia Basket’in şutör gardı Martin Hermannson, EuroLeague’i överken, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa’daki tüm basketbolcular EuroLeague’de oynamak istiyor, bu yüzden kendimizi içinde bulduğumuz durumu anlamalıyız. Bu durumda olduğumuz için mutluyuz ve bu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyor.”

basketnews