27 Mayıs 2024

Euroleague 32. Hafta: Partizan – Real Madrid Önizleme

Euroleague 32’nci hafta mücadelesinde Partizan ile Real Madrid karşı karşıya geliyor. Müsabaka, liderlik ve ilk 8 yarışını oldukça derinden sarsma potansiyeline sahip.

Euroleague normal sezonunda iç sahada iyi bir performans sergileyen Partizan, haftanın ilk mücadelesinde Barcelona’ya teslim olmuştu. Uzun süre sonra alınan yenilgi, ilk 8 yarışında Partizan’ın avantaj kaybetmesine neden oldu. Her ne kadar sıralamada 1 galibiyet fark ile üstün olsalar da, Barcelona karşısındaki kayıp son 3 haftada istim üzerinde girmelerine neden olacak. Diğer taraftan Real Madrid ise haftanın ilk mücadelesinde Fenerbahçe Beko’yu mağlup etti. Liderlik savaşında Olympiakos ile çarpışan İspanyol ekibi, zorlu Partizan deplasmanından hasarsız çıkmaya çalışacak.

Partizan Avantaj Kaybetmek İstemiyor

Taraftarları önünde 15 Euroleague mücadelesine çıkan Partizan, bu müsabakaların 10’unu kazandı. Çift maç haftasının ilk ayağında Barcelona ile karşı karşıya gelen Sırp ekibi, rakibine boyun eğdi. Sahadan 89-80’lik skorla mağlup ayrılan Partizan, aynı haftada ikinci İspanyol rakibini konuk edecek. Real Madrid karşısında kaybetmeleri halinde, alttan gelen Baskonia, Anadolu Efes ve Zalgiris ile galibiyetleri eşitlenebilir. Böylesine kritik bir mücadelede, Real Madrid karşısında maksimum konsantrasyon göstermek zorundalar. Dante Exum, Lessort ve Kevin Punter, ev sahibinin en önemli kozları olacak. Real Madrid karşısında alacakları bir galibiyet, ilk 2 yarışını tekrardan karıştıracak. Zira sadece 7 gün önce sahalarında Olympiakos’u devirmiş, Real Madrid’in tekrar yarışa ortak olmasını sağlamışlardı.

Real Madrid Liderliği Hedefliyor

Real Madrid çift maç haftasının ilk mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko’yu ağırladı. Temsilcimiz karşısında galip gelen Real Madrid, %57’lik üç sayı yüzdesi ile galibiyete koştu. Haftanın ikinci maçı, kendileri adına çok daha zor olacak. Zira eksik Fenerbahçe Beko’dan sonra taraftarları önünde eksiksiz oynayacak Partizan maçı, çok daha büyük bir öneme sahip. Sırbistan’dan galibiyetle dönmeleri, son haftalara daha moralli girmelerini sağlayacak. Alacakları bir mağlubiyet ise Barcelona’nın kazandığı haftada galibiyet sayılarını eşitleyecek. Dolayısıyla mağlubiyet halinde Real Madrid’in son 2 haftada hata lüksü kalmayacak. İki takımın da sıralamadaki yerlerini etkileyebilecek mücadele, haftanın en zorlu müsabakalarının başında geliyor.