14 Ağustos 2022

Kevin Love ABD Milli Takımı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

NBA’de bu sezon Cleveland Cavaliers ile gösterdiği performansla en iyi altıncı adam ödülünde ikinci sırayı alan ve düşüşe geçen kariyerini yeniden toparlayan Kevin Love, geçen sezon sonunda ABD Milli Takımı’nın Tokyo Olimpiyatları kadrosuna dahil edilmişti.

All-star uzun, ABD milli takımıyla antrenmanlara çıktıktan sonra fiziksel durumunu gerekçe göstererek milli takımdan affını istemişti. Team USA’in genel menajeri Jerry Colangelo, Love’un kadrodan affını istemesinin ardından yıldız oyuncuyu eleştirmişti.

Kevin Love, geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili olarak Bleacher Report’a bir röportaj verdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Sakatlığım yüzünden mental ve fiziksel açıdan iyi durumda değildim ve bu yüzden takımdan affımı istedim. Milli takımda daha önce tanıdığım ve iyi ilişkilere sahip olduğum kişiler beni zor bir duruma soktular. Bana kalırsa takımdan affımı isteyerek en doğru kararı verdim.”

Kevin Love bu sezon doğu konferansında normal sezonu yedinci sırada tamamlayan Cleveland Cavaliers formasıyla süre aldığı 74 maçta 13.6 sayı, 7.2 ribaunt ve 2.2 asist ortalamaları yakaladı. Yıldız oyuncu düşüşe geçen kariyerini yeniden ayağa kaldırdığı sezonda yılın altıncı adamı ödülünde Tyler Herro’nun ardından ikinci sırada yer aldı.