26 Mayıs 2024

Doncic, Cuban ve Powell’dan Sağlık Çalışanlarına Büyük Destek

Dallas Mavericks‘in sahibi Mark Cuban, Sloven yıldız Luka Doncic ve Dwight Powell Dünya’nın sınandığı bu zor günlerde önemli bir desteğe imza atıyorlar.

NBA’de Batı Konferansı’nın başarılı ekiplerinden Mavs adına bu 3 isim Texas Güneybatı Üniversitesi Tıp Merkezi ve Parkland Hastanesi sağlık çalışanlarına çocuk bakımı konusunda destek olmak üzere 500 bin dolar bağışlayacağını açıkladı.

Utah Jazz’ın iki yıldızı Rudy Gobert ve Donovan Mitchell’ın coronavirüse yakalanmasının ardından NBA yönetimi 12 Mart’ta ligi ikinci bir açıklamaya kadar ertelemişti. İçinde olduğumuz bu zorlu savaşta sağlık çalışanlarının önemi bir kez daha ortaya çıktı.

Doncic bu konu hakkında “Müthiş sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Başkalarını korumak üzere çok büyük fedakarlıklar yapıyorlar ve onlara yardım ettiğim için onurlandım.” şeklinde konuştu.

NBA’de toplam 14 oyuncuda coronavirüs tespit edilmişti. Bu isimler arasında Brooklyn Nets’in süper yıldızı Kevin Durant ve Boston Celtics’in guardı Marcus Smart da var.