26 Mayıs 2024

Milano’nun Tecrübeli Uzunu Hines’dan Türkiye Hakkında Açıklamalar

Yeni sezonda Olimpia Milano forması giyecek olan Turkish Airlines Euroleague‘in efsane uzunlarından 33 yaşındaki Kyle Hines, S Sport’a canlı bağlandığı programda ülkemiz hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Euroleague’in son dönemine damga vuran ve adını Son 10 Yılın En İyi Takımı içerisine de yazdıran tecrübeli uzun, bu 10 yıllık süreçte Brose Bamberg, Olympiakos, CSKA Moskova formaları giymiş ve tam 4 şampiyonluğa ulaşmıştı.

Programın bir bölümünde “Bir gün Fenerbahçe veya Anadolu Efes forması giymek ister misin?” şeklinde gelen soruya Hines şöyle yanıt verdi:

Öncelikle şunu söyleyeyim, Milano‘da oynuyorum ve her zaman odak noktam oynadığım takım olmuştur. Hiç belli olmaz. Türk basketbolseverler, özellikle Fenerbahçe ve Efes taraftarları çok tutkulu ve basketbolu çok seviyorlar. Bir rakip olarak Fenerbahçe, Efes hatta Galatasaray ve Beşiktaş deplasmanlarına giderken çok heyecanlıydım.

İstanbul harika bir şehir ama biraz yoğun. Müthiş bir tarihi var. Kültürel anlamda inanılmaz. Deniz kenarına gittiğiniz zaman muhteşem bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Fenerbahçe’nin bulunduğu Asya kısmı da çok güzel. … Türkiye gerçekten güzel bir ülke.

Milan’da daha ne kadar oynarım bilmiyorum ama, yani eğer fırsatım olursa Türkiye’de oynamayı çok isterim.

S Sport