25 Mart 2023

Dejan Radonjic: “Daha Zamana İhtiyacımız Var”

Geçen sezon saha içi olayların damga vurduğu Adriyatik Ligi final serisinde Partizan’ı 3-2 yenerek şampiyonluğa ulaşan Kızıl Yıldız’ın teknik patronu Dejan Radonjic, yaz döneminde takımdan ayrılarak Yunan devi Panathinaikos ile anlaşmaya vardı.

Deneyimli teknik adam, Eurohoops’a sezon başlamadan önce bir demeç verirken Panathinaikos ile imza süreci ve kulübün hedeflerinden bahsetti.

“Panathinaikos ile anlaşmaya karar vermem sadece birkaç gün sürdü. Kızıl Yıldız ile görüşerek Pano’dan teklif aldığımı ilettim ve birkaç gün içinde her şey gelişti. Geçtiğimiz sezon sonunda kulüple olan sözleşmem sona ermişti ve önümde birçok seçenek vardı. Ben de bunlar için Panathinaikos ile anlaşmayı seçtim.”

Yoncalar son dönemde Turkish Airlines EuroLeague ve Yunanistan Ligi’nde ezeli rakipleri Olympiakos’un oldukça gerisinde kaldı. Radonjic gelecek sezonki hedefleri hakkında şunları dile getirdi:

“Şu anda bunun hakkında konuşmak için mükemmel bir zaman olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bildiğiniz gibi şu anda takımda bulunan tüm oyuncularla antrenman yapmadık. Umarım bu hafta Grigonis ve Ponitka’yı antrenmanda alırız, bazı günler Papagiannis’imiz de olur. Verilen koşullarda elimizden gelen her şeyi yaptık ve tabii ki başka bir “uzun” imzalamamız gerekiyor. Ve sezon başladıktan bir süre sonra, hep birlikte oynadığımız birkaç maçtan sonra konuşmak için daha iyi bir zaman olacağını düşünüyorum. Nerede olduğumuzu görmek, durumu analiz etmek ve tabii ki hedefimizin ne olabileceğini düşünmek için ama sezon sonunda tatmin olacağımızı düşünüyorum.”

Yeni kurulan bir takım olduklarını vurgulayan Dejan Radonjic, gelecek sezonki hedeflerini belirlemek için zamana ihtiyaçları olduğunu şöyle vurguladı:

“Sanırım Euroleague’deki birkaç maçın ardından hazır olacağız. Nasıl olduğumuzu görmeliyiz. Sahip olduğumuz oyunculara bir uzun ekledikten sonra durumun nasıl gideceğini göreceğiz. Hala piyasadayız ancak birkaç hafta ve oyunlardan sonra daha iyi olacak, o zaman kesinlikle bunun hakkında konuşabiliriz.”

Eurohoops