20 Haziran 2024
Tunceli Kız Basketbol Takımı

Tunceli Kız Basketbol Takımı Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı

Ülkemizin Van ve Adıyaman şehirlerinde düzenlenmekte olan Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Turnuvası’nın grup birincisi belli oldu. Müsabakalarda üstün başarı gösteren ekip Tunceli Kız Basketbol Takımı oldu.

Ülkemizde Van ve Adıyaman kentlerinde düzenlenmekte olan Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Turnuvası’nda grup birincisi belirlendi. Mücadelelerin sonucunda üstün bir başarı gösteren takım ise Tunceli Kız Basketbol Takımı oldu.

Türkiye Şampiyonası’nda finale kalan Tunceli ekibi, Gümüşhane’de gerçekleşen yarı final müsabakalarının da galip tarafı olmayı başardı. Ekip bu galibiyet ile 24-29 Mart 2020 tarihleri aralığında Sivas’ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya da hak kazanmış oldu.

Gençlik Ve Spor İl Müdürü Açıklama Yaptı

Takımın göstermiş olduğu başarısı sebebiyle, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er, hem takımı hem de antrenörü makamında kabul etmiş oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er, başarılı ekipteki sporcularla da gurur duymuş olduğunu söyledi. Konuya ilişkin açıklama yapan İl Müdürü, son üç sene boyunda Türkiye şampiyonasında kalan ve son 12 takım arasında da mücadele veren basketbol kız takımının yanı sıra, ekibin antrenörleri olan Çetin Pınar ve Havva Bulat için de final müsabakalarında başarı dileklerinde bulundu.