16 Nisan 2024
Basketbol

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise Genç Erkekler Basketbol Takımı Finalde

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise Genç Erkekler Basketbol Takımı Türkiye’nin final mücadelelerinde yükselmeye hak kazandı. Başarılı ekip, Türkiye yarı final müsabakalarında İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları lise takımını mağlup etti. Maç ise 72-78 skorla sona erdi. Alınan galibiyet ile ekip, Türkiye finallerine imzasını atmış oldu.

Gaziantep Kolej Vakti Özel Okulları Lise Genç Erkekler Basketbol Takımı, yarı final mücadelesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları lise takımı ile kıran kırana geçen bir müsabakaya imza attı. Maç sonunda kazanan ise Gaziantep ekibi oldu. 72-78 skorla sonuçlanan oyunda galip gelen ekip, Türkiye finallerine de adını yazdırmayı başardı.

Türkiye’de İlk 8 Takımdan Biri Oldu

Eğitim alanındaki başarılarının yanı sıra birçok alandaki başarısı ile de ön plana çıkan okulların başında geliyor. Kuruluşunun 56’ıncı yılında da birden fazla etkinlik organize eden okul, spordaki başarısını da göstermiş oldu. Liseler Arası Türkiye Basketbol yarı final müsabakalarında parkede koşturan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise Genç Erkekler Basketbol Takımı, yarı final müsabakasında karşı karşıya geldiği İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları lise takımını 72-78 skor farkı ile mağlup etti. Alınan bu galibiyet ile takım Türkiye finaline adını yazdırmış oldu. Ayrıca Türkiye’deki ilk 8 takım arasına girme başarısını da bu başarı ile sağladı.