18 Temmuz 2024
Fenerbahçe ve İzmit Belediyespor

Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası’nda Final Heyecanı Bugün

Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası final maçı için Fenerbahçe ve İzmit Belediyespor ekipleri bugün saat 15:00’de karşı karşıya gelecek. Müsabaka Adana Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası final müsabakası için Fenerbahçe ve İzmit Belediyespor ekipleri, bugün öğlen saat 15:00’de karşı karşıya gelecek. Adana Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak müsabaka, nefes kesen bir oyuna da imzasını atacak.

Adana’da düzenlenmekte olan Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası için beklenen final mücadelesi, bugün yaşanacak. İki takımın da kupayı kazanabilmek adına parkede mücadele edecekleri oyunun sonunda kazanan belli olacak.

Finale Getiren Müsabakalar

Çeyrek final maçında sarı lacivertli ekibin Kayseri Basketbol ekibini 73-61 skorla mağlup etmesinin ardından, Çankaya Üniversitesi’ni de 73-65 skorla yenilgiye uğratması sarı kanaryanın finale yazdırılmasında da etkili oldu.

Öte yandan ise İzmit ekibinin çeyrek final müsabakasında Galatasaray ekibini 81-66 yenmesi ve ardından da Beşiktaş’ı 84-71 mağlup etmesi, takımın finale kalmasını sağlamış oldu.

İki ekip arasında sezon içerisinde oynana lig mücadelesinde ise sarı lacivertli ekip, İzmit ekibini 86-66 skorla mağlup etmişti.