19 Haziran 2024
TOFAŞ Andorra

MoraBanc Andorra Maçı Sonrası Orhun Ene Açıklaması

7Days EuroCup Top 16 turu H Grubu’nun son hafta müsabakasında MoraBanc Andorra ile TOFAŞ Basketbol ekipleri karşı karşıya geldi Müsabaka 97-94 skorla sona erdi. Kazanan ise mavi yeşilli ekip oldu. Konuya ilişkin açıklama ise takımın Başantrenörü olan Orhun Ene’den geldi.

7 Days EuroCup Top 16 turu H Grubu’nda son hafta mücadelesinde TOFAŞ Basketbol ve MoraBanc Andorra ekipleri karşı karşıya geldi. Mücadeleden 97-94 skorla galip ayrılan Bursa temsilcisinin Başantrenörü Orhun Ene de, maçın ardından değerlendirme açıklamasını yaptı.

Andorra ile olan mücadelede maç öncesinde daha iyi bir oyun oynama arzusunda olduklarını belirten Ene, istedikleri gibi bir oyun sergileyemediklerini de ekledi. Maç içerisinde 5-6 dakikalık bir periyot olduğuna ve oralarda da iyi bir basketbol oynadıklarını belirten Ene, “Ancak baskıya karşı organizasyonda zorluk yaşadık. Tempomuz düştü. Bu tempo bizim tempomuz değil. O tempoda kalırsanız Eurocup’ta başarılı olamazsınız” ifadelerini kullandı.

“Kararlı olmaları lazım”

Mental ve fiziksel anlamda da hazır olmaları gerektiğine ayrı bir dikkat çeken Başantrenör, “Oyuncularımın bir şey yapma isteklerini, arzularını takdir ediyorum ama kişisel anlamda da performans olarak da sezonun en zor dönemlerini giriyoruz. Oyuncuların hep beraber, hem takım olarak; hem bireysel olarak daha fazla bu işte kararlı olmaları lazım” şeklinde konuştu.