16 Nisan 2024

Pablo Laso: “Campazzo’nun Yerine Yeni Bir Oyuncu Düşünmüyoruz”

Real Madrid başantrenörü Pablo Laso perşembe günü CSKA Moskova ile EuroLeague’de oynayacakları maç öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta Denver Nuggets ile anlaşarak NBA’in yolunu tutan Facundo Campazzo hakkında konuşan deneyimli koç, şu aşamada Arjantinli yıldızın yerine herhangi oyuncuyla imzalamayacaklarını açıkladı.

Real Madrid’in her zaman pazardaki oyuncuları yakından izlediğini ifade eden İspanyol koç, Campazzo’nun ayrılmasının takımın sistemini değiştirmemesi gerektiğini vurguladı. Pablo Laso konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Gelecekte neler olur bilemem ama şu aşamada yeni bir oyuncuyla anlaşmayı düşünmüyoruz. Real Madrid her zaman piyasadaki oyuncuları yakından izler; çünkü bu bir zorunluluk. Takımın oyun tarzı sadece tek bir oyuncu ayrıldı diye değişecek değil. Laprovittola ve Alocen Facuno Campazzo’dan farklı özellikleri olan oyuncular. Onlardan birer Campazzo olmalarını beklemiyoruz. Kesinlike harika bir oyuncuyu kaybettik. Fakat sonuç olarak basketbol bir takım sporu ve Real Madrid her zaman rekabetçi olmayı sürdürecektir.”

Geçtiğimiz senelerde takımdan ayrılarak NBA’in yolunu tutan oyuncular hakkında da yorumda bulunan Pablo Laso şu ifadeleri kullandı:

“Herkesin Real Madrid’de kalmasını istiyorum. Ancak oyuncuları çok iyi anlıyorum. Onları televizyonda gördüğümde gurur duyuyorum ve onlara karşı oynadığımda sinirleniyorum. Onlara sevgiyle bakıyorum ve en iyisini diliyorum ve gelişimlerinden ötürü onlarla gurur duyuyorum. “