27 Mayıs 2024
Tayvan Süper Basketbol Ligi

Tayvan Süper Basketbol Ligi Final Serisi Maçları Canlı Yayınlanacak

Koronavirüs salgını tüm dünyada spor dünyasının da durmasına neden oldu. Uluslararası Basketbol Federasyonu da bu süreçte devam eden tek ligin maçlarını canlı yayınla izletecek.

Koronavirüs salgını, küresel çapta etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte tek bir lig hariç tüm dünyada ise basketbol ligleri süresiz bir biçimde durduruldu.

Salgının ardından basketbolda hala devam eden tek lig ise Tayvan Süper Basketbol Ligi oldu. Uluslararası Basketbol Federasyonu ise tek ligin maçlarını canlı yayınla izletmeye karar verdi.

Hala devam eden tek lig olan Tayvan Süper Basketbol Ligi play-off final serisi maçları ise bu süreçte canlı olarak yayınlanmış olacak.

Basketbolseverler Canlı Yayında Buluşacak

FIBA tarafından alınan karara göre, Taiwan Beer ve Yulon Luxgen ekipleri arasındaki gerçekleşecek. play-off serisi maçlarının canlı yayını, Youtube ve Facebook üzerinden izlenebilecek.

Özellikle de herkesin son derece spora ve basketbola hasret kaldığı günlerde, bu canlı yayınlar ile canlı içerik sağlayarak tüm dünyayı böylelikle buluşturmuş olacak.

Açıklamada ise Kovid 19 salgını sebebiyle dünya çapında basketbolseverlerin canlı basketbol izlemesi için eşsiz bir fırsat olduğunu ifade edildi.

Öte yandan yapılan açıklamada, dünyanın çok zor ve olağan dışı bir zamandan geçtiği belirtildi. Basketbolseverleri de canlı maçlar ile buluşturmaktan mutluluk duyulduğu belirtildi.