26 Mayıs 2024

Melih Mahmutoğlu: “Maçlar Seyircisiz Başlar Deniyor Ancak Biz Robot Değiliz.”

Fenerbahçe Beko‘nun kaptanı, tecrübeli şutör Melih Mahmutoğlu, TRT Spor’un düzenlediği canlı Instagram yayına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Milli basketbolcu karantina günlerinin nasıl geçtiğini, nasıl antrenmanlar yaptığını ve fiziksel olarak ne durumda olduğunu değerlendirdi:

Evde kalırken evde kalmanın güzelliklerini keşfettik. Bol bol yemek yapıyoruz. İyi zaman geçirmeye çalışıyoruz. Avrupa’ya gittiğimizde, daha virüs henüz bu kadar yayılmamışken hasta olan arkadaşlarımız vardı ama biz coronavirüs olduğunu düşünmemiştik. Sonrasında bazı pozitif vakalar ortaya çıktı ama iyileştiler. Korkutucu günler yaşasak da iyileştikleri için mutluyuz.

Şu an bir belirsizlik var. Ben de şutörüm bu yüzden evde topla çalışmam gerekiyor, ancak yapamadım. Bu durum performansımızı kesinlikle etkileyecek. Maçların yakın zamanda başlamasının da mümkün olduğunu düşünmüyorum. Seyircisiz oynanır deniyor ancak biz robot değiliz. 40-50 kişi aynı alanda oluyoruz. Belli formatlar konuşuluyor. Biz de bekliyoruz. Önemli olan sağlık ve biz de virüs kapabiliriz.

Yavaş yavaş dizilerden filmlerden de sıkılmaya başladık. Yakında evde kendi dizimizi filmimizi çekeceğiz.

Melih son derece haklı. Sadece ekonomik baskıdan dolayı sezonu devam ettirmeye çalışmak sonrasında fiziksel olarak hazır olmayan oyuncuların sakatlık tehditi ile de karşılaşmasına neden olacaktır. Aşı çalışmalarının tamamlanıp tüm dünyaya yayılmasının ancak kış aylarında gerçekleşeceği bir ortamda çaresiz bulunmamış ve bu kadar hızlı yayılan bir salgının kendi kendine geçerek maçların oynanabilir hale gelmesi mantıklı değil. Salgının az olduğu bir şehirde ve seyircisiz maç oynatmak riski azaltasa da ortadan kaldırmaz ki basketbol tamamen temasa dayalı bir spor, lütfen bunu unutmayalım…