27 Mayıs 2024
Mustafa Alpay

Jasmin Repesa Yeni Takımı İle Anlaştı

İtalya 1. Basketbol Ligi ekibi olan Pesaro takımının başantrenör görevine Giancarlo Sacco’nun yerine Jasmin Repesa getirildi. Kulüp tarafından yapılan açıklamada basketbol koçuyla olan anlaşmanın 3 yıllık olduğu ifade edildi.

Koronavirüs salgını sürecinden çok fazla etkilenen spor dünyasında yeni düzenler kurulmaya başladı. Çoğu lig için iptal, tescil kararı alınıyor olsa da, tüm kararlara rağmen gelecek sezonlar için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

İtalya 1. Basketbol Ligi’nde mücadele eden Pesaro ekibi de bu süreçte takımını daha iyi hale getirmek için ciddi bir çalışmanın içerisine girdi. Takımının başına başantrenörlük görevi için ise Giancarlo Sacco’nun yerine yeni bir ismin getirildiği açıklandı.

Kulübün yapmış olduğu açıklamaya göre İtalya temsilcisi ekip, Sacco yerine takımın basketbol koçluğu görevine Jasmin Repesa için anlaşıldığını duyurdu. 3 yıllık anlaşmaya varıldığı açıklamada ifade edilirken, tecrübeli teknik ismin Türkiye basketbolundaki yeri de konuşulmaya ve tekrar gündeme gelmeye başladı.

Türkiye’de 2 Kez Lig Şampiyonu Olmuştu

Başantrenörlük görevine 1995 yılında başlamış olan çalıştırıcı, milli takımlarda Bosna Hersek ve Hırvatistan ekiplerinin başında idi. Kulüp kariyerine bakıldığında ise TOFAŞ, Cibona, Fortitudo Bologna, Split, Slask, AX Armani Exchange Olimpia Milan, Cedevita, Unicaja Malaga, Buducnost VOLI, Lottomatica Roma, Benetton Treviso gibi önemli isimlerin başında yer almıştı.

Koç, Hırvatistan’da 6 kez, Türkiye ve İtalya’da ise ikişer kez lig şampiyonluğu sevinci yaşadı.

Güncel Yazılar