18 Temmuz 2024
Isiah Thomas

Isiah Thomas LeBron James ile İlgili Konuştu

Basketbol antrenörü Isiah Thomas, LeBron James ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. Deneyimli basketbol koçuna göre James, basketbol branşının Eınstein’ı olacak niteliklere sahip biri olduğunu belirtti.

Basketbolun yıldız isimlerinden biri olan LeBron James ile ilgili önemli açıklamalara imza atan basketbol antrenörü Isiah Thomas, yıldız oyuncuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Her efsanenin koçlarına bakılması gerektiğini ve felsefi açıdan da büyüklüklerinin nereden gelindiğinin görülebileceğini ekledi. Kareem, Magic, Bir, Jordan ve kendisini de bunlara örnek verdi.

Kolej ve profesyonel basketboldaki koçlara ve oyunu nasıl öğrendiklerine de bakıldığı zamanda, LeBron James’in liseden geldiğinin hatırlatmasını yaptı. Ve hocasının da basketbolun dâhisi olduğunu ifade ederek, bu sebeple de kendisine basketbolun Einstein’ı dediğini itiraf etti.

17 Senedir Hatasız Yapıyor

James’in 20 seneye yaklaşan kariyerinde de zirvede kalma isteğine ilişkin yorum yapan basketbol koçu, zirvede olma ve orada kalma konusundaki doyumsuzluğuna hayran olduğunu belirtti. Bu kadar istatistiği domine eden bir oyuncuyu da hiç görmediğini belirtti.

Belli alanlarda domine eden oyuncuların olduğunu fakat gerçekten hepsini yapanını ise hiç görmediklerini söyledi. Fakat James’in bunu 17 senedir hata yapmadan sürdürdüğünü ve bunu şimdilik en iyi yapanın da Kareem olduğunu ekledi. Fakat LeBron James’in bırakması durumunda da gelmiş geçmiş en iyi basketbolcunun onun olacağını söyledi.

Güncel Yazılar