19 Haziran 2024

Datome: “İtalya’da Kazanmayı Özlemişim.”

Olimpia Milano‘nun yeni yıldızlarından Gigi Datome, Virtus Bologna’yı yenerek elde ettikleri Süper Kupa şampiyonluğu sonrası açıklamalarda bulundu.

Maçın kritik anlarında üst üste kaydettiği 5 sayıyla rakibin yaklaşmasına izin vermeyen Datome, ürettiği 17 sayıyla da Milano’nun en skorer ismi olmuş ve kupa galibiyetini getiren başmimar olmuştu.

Milano ile sezonun ilk kupasını kazanmalarının ardından İtalyan yıldız şu açıklamalarda bulundu:

İtalya’da kazanmayı özlemişim. Siena’da bir şeyler kazanmıştım ancak önemli bir rolüm yoktu ve çok gençtim. Olimpia’nın yeni zaferlerinde önemli bir role sahip olmak istiyorum. Süper Kupa’yı kazanmak bizim için büyük hedef değil ancak bir başlangıçtır.

İstanbul’a gittiğimde bizden istenen şey bir kültür oluşturmamızdı. Bu; bir birliktelik oluşturup her gün çok çalışmanın ürünüdür. Uzun ancak güzel ve motive edici bir süreçtir. Bunu başarmak için gerekli araçlara ve insanlara sahibiz.

Eurohoops

Olimpia Milano’daki asıl ve büyük hedeflerinin tabiki Süper Kupa olmadığını belirten İtalyan yıldız diğer tüm kupalara da talip olduklarını vurguladı.

Fenerbahçe’deki başarılı kariyerinde 2016 BSL Finaller MVP’si, 2 kez Türkiye Kupası MVP’si ve bir kez Cumhurbaşkanlığı Kupası MVP’si seçilen Datome, 2017’deki EuroLeague şampiyonluğunda da çok önemli bir paya sahipti.