17 Haziran 2024

Chicago Bulls Yeni Koçunu Arıyor

Yeni sezon öncesi teknik kadroda yeniden yapılanmaya giderek Arturas Karnisovas’ı genel menajerliğe getiren NBA takımlarından Chicago Bulls yeni koçunu arıyor.

Arturas Karnisovas göreve geldikten sonra geçtiğimiz sezon oyuncularla yaşadığı sorunlarla gündeme gelen başantrenör Jim Boylen’in görevine son vermişti. The Athletic’ten Sham Charania’nın haberine göre, Chicago Bulls’un olası koç adayları arasında geçtiğimiz sezon Brooklyn Nets’i çalıştıran Kenny Atkinson ve Denver Nuggets’da asistanlık yapan Wes Unseld Jr öne çıkan isimler.

Sham Charania’nın haberine göre, Bulls yönetimi yakın zamanda koçluk görevi için son kararını verecek. Bugüne kadar görüşme yaptıkları isimler içinde öne çıkan adaylarsa Kenny Atkinson ve Wes Unseld Jr. Kenny Atkinson üç buçuk sezon boyunca Brooklyn Nets takımında yaptıklarıyla kendini kanıtlamış bir isim. Nets onun yönetiminde üç sezonda ligin dibinden play-off oynayan bir takım konumuna geldi. Oyuncu geliştirme konusundaki başarısıyla ön plana çıkan Kenny Atkinson, Chicago Bulls’un genç nüvesi için aranılan kan olabilir.

Bu görev için adı geçen Denver Nuggets baş asistanı Wes Unseld Jr ise halen takımın başında Orlando’da yer alıyor. Mike Malone’un yardımcısı play-offlarda takımın oynadığı basketbolla şu ana kadar iyi iş çıkardı.

Chicago Bulls koçluk görevi için adı geçen diğer isimlerse Milwaukee Bucks asistanlarından Darvin Ham ve Philadelphia 76ers asistanı Ime Udoka. Bulls yönetiminin bu görev için kimi tercih edeceği henüz net olmasa da gelecek sezon takımın derecesini geliştirmesinde Laurie Markkanen ve bu yılın çaylağı Coby White’in göstereceği gelişim başrolü oynayacak.