18 Nisan 2024
Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Turnuvanın Şampiyonu Olmayı Başardı

Basketbolda yeni sezon hazırlıkları için düzenlenen 14. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nın final müsabakasında Darüşşafaka Tekfen ve Fenerbahçe Beko ekipleri karşı karşıya geldi. 72-94 skorla sona eren oyunun kazananı sarı lacivertliler oldu. Sarı Kanarya turnuvayı şampiyon olarak tamamlamayı başardı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı izleyenler arasında Fenerbahçe Beko Yönetim Kurulu Üyelerinden olan Sertaç Komsuoğlu da yer aldı.

14. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası final müsabakasında Darüşşafaka Tekfen ile Fenerbahçe Beko arasındaki nefes kesen müsabaka 72-94 skorla sona erdi.

İlk çeyreği 20-31 skorla önde tamamlayan Igor Kokoskov öğrencileri, üstünlüğünü ikinci çeyrekte de sürdürerek soyunma odasına 37-50 önde gitti.

Skorer Eddie Oldu

Ardından üçüncü çeyrekte de sayı farkını aralayan Sarı Kanarya, 51-75 skorla son çeyreğe de üstün girdi. Edinilen 72-94’lük galibiyetle turnuvanın şampiyonu olan sarı lacivertli takımda kupayı takımın kaptanı Melih Mahmutoğlu kaldırdı.

Müsabakanın skoreri Fenerbahçe ekibinde 18 sayı ile Eddie olurken, onu 14 sayı ile Barthel ve 10 sayı ile de Vesely takip etti.

Fenerbahçe’nin şampiyon olarak tamamlamış olduğu turnuvanın ikincisi Darüşşafaka Tekfen, üçüncüsü Anadolu Efes ve dördüncüsü Galatasaray Doğa Sigorta oldu.

Güncel Yazılar