25 Mart 2023

Darüşşafaka, Kritik Maçta Bilbao’yu Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 turu L grubu 5. maçında temsilcimiz Darüşşafaka Lassa, tüm biletlerin günler öncesinden tükendiği VW Arena’da Bilbao‘yu konuk edecek.

14 Mart Salı günü saat 20:00’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverler Tivibu Spor 1 ekranlarından canlı olarak izleyebilecekler.

Temsilcimiz gruptaki ilk galibiyetini geçen hafta, 4. maçında, Murcia karşısında yine burada evinde almıştı. İki uzatma sonunda Mooney’nin son saniye üçlüğü sayesinde 105-104 ile gelen galibiyet umutlarımızın devam etmesini sağlamıştı. Elbette bu maçı kazanmak önemli ama diğer taraftan da Murcia’nın Tenerife ile oynayacağı maç çok önemli olacak. O maçı Murcia’nın kazanması durumunda bizim için Avrupa defteri kapanmış olacak çünkü Murcia bizden ikili averajda üstün… Dolayısıyla Murcia’nın kaybetmesi şart, tabi bu durumda biz de kaybedersek yine şansımız kalmaz, kazanıp şansımızı son haftaya taşıyabiliriz.

Bilbao’nun da durumu aynı. Onlar da grupta şuana kadar çıktıkları 4 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildiler ve kazanıp Murcia’nın kaybetmesini bekleyecekler. Geçen hafta son şampiyon Tenerife’ye evlerinde çok iyi direnmişler ama sonunu getiremeyip 72-74 ile kaybetmişlerdi. Ardından da Liga Enesa’da konuk oldukları Real Madrid karşısında tam anlamıyla dağılmışlar, 86-65 gibi kalp kırıcı bir skorla yenilmişlerdi. O maçta Kyser 10 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Alex Reyes 10 sayı, 3 ribaund ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimler olmuşlardı.

Takımlar 25 Ocak’ta ilk kez karşılaşmışlar ve Bilbao evinde temsilcimizi 85-75 ile geçmeyi bilmişti.