30 Mart 2023

Victor Wembanyama: “Fransa’daki Son Sezonumun Keyfini Çıkarmak İstiyorum”

2023 NBA draftinin en gözde isimlerinden 2.18’lik dev Victor Wembanyama, yaz döneminde ASVEL’den ani bir kararla ayrılarak Fransa Betlic Elite Pro A ekiplerinden Metropolitans 92’nin yolunu tuttu.

18 yaşındaki genç yetenek Fransa Ligi’nin basın tanıtım etkinliğinden medya mensuplarının karşısına çıktı.

Avrupa’daki son sezonunda Metropolitans 92 formasını terletecek Victor Wembanyama, önümüzdeki NBA drafti ve hedefleri hakkında şunları dile getirdi:

“Bekleyemem, ama Fransa’daki son sezonumda zamanımı keyifli geçirmek istedim. Önümüzdeki 15 yıl boyunca burada yaşamayacağımı biliyorum. Önümüzdeki sezon için oldukça iyimserim. Bu sezon takımımda geçtiğimiz sezona kıyasla daha büyük bir rol üstleneceğim. Aynı zamanda oyunumu geliştirmeye ve her yıl daha iyi bir oyuncu olmaya çalışıyorum. Şimdilik bu şekilde çalışmaya devam edeceğim.”

Önümüzdeki NBA draftinde en yetenekli Avrupalı oyuncu olarak gösterilen Victor Wembanyama, ilk sıradan seçilmesinin kendisi için ne anlam ifade ettiğine ilişkin olaraksa şunları dile getirdi:

“Önemli olan şey doğru projeye sahip ve oyuncularla ilgilenen bir takıma gitmek. Bu yüzden gideceğiniz takım, seçildiğiniz sıradan bazı örneklerde daha önemli olabiliyor. Doğrusu önümüzdeki draftte hiçbir oyuncunun benden daha yetenekli olduğunu düşünmüyorum.”

basketnews

Victor Wembanmaya, Metropolitans 92 ile şu ana kadar iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. 18 yaşındaki yıldız adayı, önümüzdeki NBA draftinde büyü olasılıkla ilk üç içinden seçilecek. Fakat 2.20’yi bulan boyuna karşın 90 kiloyu aşmayan ağrılığıyla NBA’de pota altı mücadelesinde nasıl ayakta kalabileceği şimdiden merak konusu.