20 Haziran 2024
Fenerbahçe

Fenerbahçe ve Beşiktaş Hazırlık Maçında Karşılaştı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerini engellemeye devam ediyor. Salgın sebebiyle dünyanın her yerinde liglerde yaşanan aksaklıklar, yeni sezon hazırlıklarında daha yoğun ilginin yaşanmasına neden oluyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın neredeyse her yerinde aksayan spor faaliyetlerinde, yeni sezon hazırlıklarına devam ediliyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından alınan karara göre, basketbol liglerinde tescil kararına gidilmişti. Şampiyon ilan edilmeden ‘Beyaz Sezon’ kararı alınması, hem basketbolseverleri hem de spor kulüplerini üzmüştü.

Zorlu bir dönemin ardından ise yeni sezon hazırlıklarına yönelen kulüpler, hazırlıklarını başarılı bir şekilde devam ettiriyorlar.

Yeni sezon için hazırlıklarını sıkı bir tempo ile sürdüren ekipler, ayrıca hazırlık maçları ile de ısınmaya başladı.

İlk olarak Fenerbahçe Beko ve Beşiktaş ekiplerinin karşı karşıya gelmesi ise, büyük bir heyecana neden oldu.

Son Saniye Basketiyle Galibiyet Geldi

Aylar sonra oynanan hazırlık maçının sonucu 79-77 sona ererken, kazanan ise sarı lacivertliler olarak kayıtlara geçti.

Son saniyelere kadar eşitlikle giden iki takımın nefes kesen oyununda, galibiyeti ise Ahmet Düverioğlu’nun pota altından bulduğu sayı getirdi.

Fenerbahçe ekibinde 21 sayıla Melih Mahmutoğlu oyunun en skorer ismi olurken, onu takip eden isim ise 14 sayıyla yeni transfer Jarell Eddie oldu.

Güncel Yazılar