18 Temmuz 2024
Egehan Arna

Egehan Arna, Yeni Takımı Beşiktaş’taki Bireysel Hedeflerini Anlattı

Fenerbahçe Beko‘dan ayrıldıktan sonra Beşiktaş Sompo Sigorta‘ya transfer olan Egehan Arna, Sports TV’ye açıklamalarda bulundu.

Genç oyuncu, yeni takımı Beşiktaş’ın hedeflerini ve aynı zamanda bireysel hedeflerini, artı örnek aldığı oyuncuları anlattı.

Öncelikle yeni takımının yaz döneminde oluşturduğu yapılanmayı değerlendirdi:

Ben öncelikle Beşiktaşlı yöneticilere teşekkür etmek istiyorum. Bence ilerisi için de öncelik edebilecek bir projeye sahibiz. Önemli genç yetenekler olarak burada toplandık, gerek Banvit’ten gelen oyuncular olsun gerek Beşiktaş yapısından çıkan oyuncular olsun… Yabancı oyuncularımız da bildiğiniz gibi NCAA’den yeni mezun olmuş çaylak oyuncular. Enerjimizle fark yaratmaya çalışacağız. Ben iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum, çok heyecanlıyım.

Sports TV

Siyah-beyazlı kulüpteki hedeflerinden bahseden genç oyuncu şu ifadeleri kullandı:

Sezon boyunca bizim hem bireysel hem de takım olarak maç maç ilerlememiz gerekiyor. Bizim için çok önemli bir sezon. Her maçı final gibi oynamamız gerekiyor. Hepimiz, kendimizi bir şekilde göstermek istiyoruz. Takım olarak da siyah-beyazlı formayı bir üst seviyeye taşımak istiyoruz.

Sports TV

Egehan, kariyeri ile ilgili hedeflerini ise şöyle belirtti:

Basketbol oynayan her sporcunun öncelikli hedefi milli takımı temsil etmektir. Hepimizin ilk amacı bu. Beşiktaş’a gelirken de bir EuroLeague oyuncusu olabileceğimi göstermek istiyordum. Bir sıçrama yapabilmek için buraya geldim. İnşallah bunu yaparken takımımızı da ileriye taşıyacağız. 25-26 yaşıma geldiğimde EuroLeague ve Milli Takımda önemli görevler alabilen bir oyuncu olmak istiyorum.

Sports TV

Son olarak kendisine örnek aldığı oyuncuları da paylaşan Egehan Arna, şu ifadeleri kullandı:

Ben Diamantidis’i izleyerek büyüdüm. Hem solak olması hem de altyapılarda oyun kurucu oynadığım için her zaman ondan bir şeyler kapmaya çalıştım. Avrupa basketbolunda hep onu kendime idol aldım. NBA’de de James Harden ve Kevin Durant gibi isimlerin oyunlarını izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Sports TV