15 Nisan 2024

Ernak, Pandemi Dönemi Sonrası Hem Takımı Hem de Rakipleri Değerlendirdi

Darüşşafaka Tekfen‘in tecrübeli koçu Selçuk Ernak, 2 Euroleague temsilcimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun dışında kendileri gibi Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek Galatasaray Doğa Sigorta, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka’nın artı EuroCup’da mücadele edecek olan Bahçeşehir Koleji’nin de ellerindeki önemli bütçelerle diğer takımların bir kaç adım önünde olduğunu belirtti.

Bu ekipler haricinde diğer bütüm takımların birbirlerine yakın bütçeleri olduğunu belirten koç Ernak şu ifadeleri kullandı:

Basketbol bütçe büyüklüklerine göre kağıt üzerinde oynanan bir oyun değil. İyi çalışan, takım karakterini yakalayanlar, yukarıdaki grubu delmeye çalışacak.

Ayrıca pandeminin etkilerinin yeni sezon da ciddi şekilde hissedileceğini ve takımları zor bir dönemin beklediğini belirten koç Ernak açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Virüs salgını nedeniyle ligin nasıl akabileceği konusunda tereddütlerim ve korkularım var. Ligi bir şekilde kontrol etmek mümkün olsa da, Avrupa Kupaları’nın oynanabilmesi daha zor olacak. Salgının olumlu ya da olumsuz gelişimi, uçuşlara izin verilip verilmeyeceği, ülkelerin bazı başka ülkelerden girişlere yasak koyabileceği olasılığı herkesin aklından geçen ve basketbolu tehdit edebilecek faktörler. Sezon başlayabilir ama nasıl sürdürülebileceği bir soru işareti olarak bekliyor.

Son olarak Ernak, geç biten İsrail Ligi nedeniyle Andrew Andrews’a izin verdiklerini, onun dışında tam takım çalışmaya başladıklarını, oyuncuların da uzun araya rağmen fiziksel olarak beklediğinden daha iyi durumda olduklarını belirtti.