20 Haziran 2024
Darüşşafaka Tekfen

Darüşşafaka Spor Kulübü Evden Çalışmaya Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada liglerin süresiz olarak askıya alınmasına neden oldu. Toplu antrenmanların da tedbir amaçlı olarak gerçekleştirilmediği dönemde Darüşşafaka Spor Kulübü de çalışmaların bireysel olarak evden yapıldığını söyledi.

Koronavirüs salgını, spor dünyasını da olumsuz etkiledi. Bu dönemde antrenmanlar da tedbir gereği toplu olarak yapılmayarak, oyunculara verilen programlarla bireysel olarak gerçekleştirilmeye devam etti.

Darüşşafaka Spor Kulübü de bu süreçte tüm sporcularının evden bireysel olarak çalıştıklarını ve formlarını bu şekilde koruduklarını bildirdi.

Kulübün yaptığı açıklamaya göre, Darüşşafaka ekibinde gerek A Takım, gerek altyapı grupları gerekse de Daçka Basket Akademi olarak çalışmalara evlerden devam edildiği ve evde kal çağrısına uyum sağlayarak bütün çalışmalarını iptal ettiğini de ekledi.

Video Konferans Yapılacak

İzolasyon sürecinin uzaması sebebiyle Daçka Basket Akademi için de ev ödevi sürecinde olduğunu belirten kulüp, sporcuların da konuya ilişkin bilgilendirilmiş olduğunu söyledi.

Verilen programlarda fiziksel egzersiz programlarının yanı sıra, beslenme programlarına ve psikoterapist tarafından hazırlanmış olan kaygı, stres tarzı sorunlar için de çözüm önerilerinin bulunduğunu vurguladı.

Öte yandan uzaktan olarak evden çalışma döneminde sporcuların da geri bildirimleri ile sürecin geliştirileceğini söyleyen spor kulübü, Darüşşafaka Tekfen A Takımı Baş Antrenörü olan Selçuk Ernak ve A Takım oyuncularının da katılacağı bir video konferans hazırlanacağı belirtildi.