17 Haziran 2024
Petkim Spor

Petkim Spor ING Basketbol Süper Ligi’nde

Bakırköy Basketbol Kulübü, mali kriterleri karşılayamadığı için ING Basketbol Süper Ligi’nde lisans alma hakkı edinemedi. Onun yerine Türkiye Basketbol Federasyonu Petkim Spor Kulübü için olumlu karar aldı. Ve ekibin 2020-2021 sezonunda ligde mücadele edeceğini resmen açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, 2020-2021 sezonunda Petkim Spor Kulübü’nün ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alacağının bilgisini paylaştı. Mali yetersizlikler nedeniyle Bakırköy Basketbol Kulübü ise ligde mücadele etmek adına lisans alamamıştı.

Konuya ilişkin açıklama bizzat Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapıldı. Yapılan açıklamaya göre ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonu için Bakırköy Basketbol Spor Kulübü Derneği’nin başvurusuna ret aldı. Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı hükümleri dahilinde değerlendirilememesi sonucunda da kulübe lisans verilmediği belirtildi.

Tüm Şartlar Uygun Görüldü

Söz konusu durumun sonucunda da, ING Basketbol Süper Ligi takım sayısında azalma yaşandığı için ek katılım sürecinde Petkim Spor Kulübü değerlendirildiği belirtildi. Ve kulübün ligde yer almaya hak kazandığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, İzmir temsilcisinin, lisans başvuru dosyasının incelendiği ifade edildi. Ve Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nda istenen tüm şartların da karşılandığının görüldüğü eklendi.

Çalışmalar neticesinde de Petkim Spor Kulübü için lisans verme sonucuna ulaşıldığı belirtildi.

Güncel Yazılar