26 Mayıs 2024

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu: “Ligleri Seyircili Oynatmayı Düşünüyoruz”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu Sinan Erdem Spor Kompleksi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kovid-19 salgını sebebiyle ligleri 11 mayıs tarihinde mevcut haliyle tescil ettiklerini belirten Türkoğlu, 7 ağustos tarihinde federasyon olarak Basketbola Dönüş Protokolü’nü yayınladıklarını söyledi. ING Basketbol Süper Ligi’ni 26 Eylül tarihinde seyircili olarak başlatmayı planladıkları aktaran Türkoğlu: “Önümüzde iki farklı senaryo var. Kovid-19 salgını sebebiyle ligleri ya %25-30 kapasitede seyirci kabul ederek veya ilk etapta seyircisiz olarak başlatacağız. Sporcu sağlığı bizim önceliğimiz. Bunun için önümüzdeki günlerde Ankara’ya gidip Gençlik ve Spor Bakanı ve Sağlık Bakanı ile görüşeceğiz.” dedi.  

“Basketbol Gelişim Merkezi Açılana Kadar Görevdeyim”

TBF Başkanı Türkoğlu önümüzdeki dönem de federasyon başkanlığına devam etmek istediğini belirtti. Hayatını basketboldan kazandığını aktaran Türkoğlu, 4 yıldır görevde olduğunu ve  bu sürede federasyon olarak önemli işlere imza attıklarını söyledi. Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine yapılacak Basketbol Gelişim Merkezi’ni açmadan görevi bırakmayacağını açıklayan federasyon başkanı Ergin Ataman’a dair açıklamalarda bulundu.

“Ergin Ataman THY Euroelague’i Eleştirmekten Korkuyor”

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’ın her fırsatta federasyonu eleştirdiğini belirten Hidayet Türkoğlu, deneyimli çalıştırıcının para cezası almaktan korktuğu için Euroleague’i eleştiremediği savundu. Konuyla ilgili olarak “Ergin Ataman bizi eleştirmek çekinmiyor. Bizi eleştirdiği konularda Euroleague yönetimi de bizimle benzer yönde karar aldı. Bu da ne kadar doğru bir karar aldığımızı doğruluyor. Ataman ülkemizi THY Euroleague’de temsil eden tek Türk antrenör. Organizasyonu eleştirirken para cezası almaktan çekinmesin. Biz federasyon olarak alacağı cezayı karşılarız.” dedi.

Önümüzdeki sezon ING Basketbol Süper Ligi’nin 15 takımla oynanması hakkında da konuşan Türkoğlu federasyon olarak her kulübe eşit mesafede durduklarını belirtti. Merkez Efendi Denizli Belediye’nin kendilerine yaptığı başvurunun mali kriterleri göz önüne alarak reddettiklerini söyledi.

One thought on “TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu: “Ligleri Seyircili Oynatmayı Düşünüyoruz”

Comments are closed.