27 Mayıs 2024

Marc Gasol: “Kendimi Takıma Adadım”

Geçtiğimiz günlerde serbest oyuncu pazarından Andre Drummond’ı kadrosuna katan Los Angeles Lakers’da yedeğe çekilen Marc Gasol basına açıklamalarda bulundu. İspanyol uzun son NBA şampiyonu Lakers’daki yeni görevine adapte olmaya çalıştığını ifade etti.

Sezon başında serbest oyuncu olarak Lakers ile iki yıllığına anlaşan Marc Gasol bu sezon Lakers formasıyla beklentilerin altında kaldı. Normal sezonda 39 maçta oynayan İspanyol pivot 4.8 sayı, 3.9 ribaunt, 1.9 asist ve 1.2 blok ortalamaları yakalayabildi.

“Takıma Katkı Vermek İstiyorum”

ABD basınına verdiği demeçte işlerin kendisi için çok çabuk değiştiğini ifade eden Marc Gasol takım içindeki yeni rolüne adapte olmaya çalıştığını ifade etti. İspanyol yıldız konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“NBA’de işler son zamanlarda benim için olduğu gibi hızlı değişebilir. Ama ben kendimi bu takıma adadım. Benim için yedeğe düşmek kabullenmesi zor bir durum. Bu her oyuncu için olduğu gibi benim için de zor. Ama şartlar ne olursa olsun takıma katkı vermek istiyorum.”

Öte yandan Andre Drummond’un Lakers ile ilk maçında ayak parmağından sakatlanmasının ardından son tekrar ilk beşe yerleşen Marc Gasol takımın oynadığı son maçta Sacramento karşısında 28 dakika süre aldı. Kings’e karşı 5 sayı, 9 ribaunt ve 6 asistle oynayan İspanyol yıldız kendini hazır tuttuğunu gösterdi.

“A Planında Yer Almadığımı Biliyorum”

Şu anda koç Frank Vogel’ın ana oyun planında yer almadığını aktaran Marc Gasol deneyimli b,r oyuncu olarak bunu kabul etmesi gerektiğinin bilincinde olduğunu aktardı. Son şampiyon Lakers’e şampiyonluk kazanmak için geldiğini belirten Gasol, sezonun ilerleyen döneminde performansını yükselterek özellikle play-off döneminde dakikalarını arttırmak istediğini söyledi.

36 yaşındaki Gasol, 2008’den bu yana 972 NBA maçının 955’inde ilk beş başladı. Sezon öncesinde Lakers ile iki senelik bir kontrat imzalayan İspanyol basketbolcu daha önce kariyerinde 2019 sezonunda Toronto Raptors ile NBA şampiyonluğun ulaşmıştı.

Lakers şu anda Batı Konferansı’nda 31 galibiyet ve 18 mağlubiyetle dördüncü sırada yer alıyor. Takımın iki süper yıldızı LeBron James ve Anthony Davis’den altı maçtır yoksunlar. Bu ikilinin ne zaman parkelere döneceği Lakers’in play-off öncesi pozisyonunu belirleyecek.