18 Temmuz 2024
Galatasaray

Galatasaray Koronavirüs Vakası İle Karşı Karşıya

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs, artan vaka sayıları ile yine endişeli sürecin başlamasına neden oldu. Salgın nedeniyle Mart ayında askıya alınan basketbol liglerinde ise Haziran ayında tescil kararı alınmıştı. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından alınan kararın ardından ise geçtiğimiz günlerde basketbolda yeni sezon hazırlıklarına başlanmıştı. Fakat Galatasaray Doğa Sigorta’dan kötü haber geldi.

Koronavirüs salgını sonrası yeni sezon hazırlıklarının başladığı süreçte, Galatasaray Spor Kulübü’nden ise endişelendiren haber geldi. Edinilen bilgilere göre sarı kırmızılı takımda bir personelin Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi.

Galatasaray Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımı’nın idari ekibinde yer alan personelin Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığı, sarı kırmızılı kulüp tarafından açıklandı.

Klinik Şikayet Yok

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, kulüp tarafından Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı oyuncuları, teknik kadro, performans, sağlık, idari ve destek kadrolarında yer alan çalışanlar için test yapıldı. Dün sabah saatlerinde yaptırılan Kovid-19 PCR testleri sonucunda ise idari ekipten bir personelin test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

Test sonucu pozitif çıkan sarı kırmızılı personelde herhangi bir klinik  şikayetin ise olmadığı ifade edildi.

İzolasyon ile tedavisi sürecine başlandığının da bilgisi verildi.

Güncel Yazılar