19 Temmuz 2024
Anadolu Efes

Ergin Ataman Merak Edilenleri Cevapladı

Anadolu Efes Kulübü Başantrenörü Ergin Ataman, Juventus ile ilgili iş birliğine ilişkin açıklamada bulundu.

Anadolu Efes Kulübü, Basket Torino’yu satın alan konsorsiyumun ortakları arasında yer alan kulüplerden biri olmuştu. Takımın tecrübeli basketbol koçu Ergin Ataman, Torino’nun İtalyan sporu için büyük bir öneme sahip olduğuna değindi. Ve ilerleyen süreçte de Juventus ile iş birliği yapabileceğinin mesajını verdi.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’ndeki temsilcilerden olan Anadolu Efes Kulübü Başantrenörü Ergin Ataman da konuya ilişkin merak edilenleri cevapladı.

Basket Torino’da Anadolu Efes modeli alınıp alınmadığına ilişkin soruları cevaplayan basketbol koçu, bunun o kadar da kolay olmayacağını söyledi.

Anadolu Efes’in yıllar içerisinde büyüdüğünü ve 42 yaşında bir şirket olduğunun da altını çizdi. Bu sene harika bir basketbol oynadıklarını vurgulayan teknik isim, koçluk yapmış olduğu dönemde EuroLeague finallerine ulaştığını da söyledi. Ve kulübünün ciddiyete sahip olduğuna dikkat çekti.

Hedef Uluslararası Hale Getirmek

Torino’yu seçmelerine ilişkin de konuşan Ergin Ataman, Juventus gibi Avrupa sporundaki en önemli kulüplerden birini temsil ettiğini de söyledi.

EuroLeague’in NBA ve Şampiyonlar Ligi’nden sonra harika bir model haline geldiğine de özellikle dikkat çekti. Ve Torino’yu 2-3 sene içerisinde uluslararası hale getirmeyi umut ettiklerini ekledi.

Güncel Yazılar