26 Mayıs 2024
Derrick Williams

Derrick Williams Valencia’da Forma Giyecek

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe Beko ekibi bu sezon beklentilerin aşağısında kalmıştı. Sonrasında ise koronavirüs salgını nedeniyle tüm basketbol liglerinin şampiyon ilan edilmeden tescil edilmesi soruna neden oldu. Bu dönemde sarı lacivertli ekiple yollarını ayıran yıldızlardan biri ise Derrick Williams olmuştu.

THY Avrupa Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe Beko ekibinde, ayrılıklar tek tek yaşanmaya devam ediyor. Sarı lacivertli takımın önemli isimlerinden biri olan Derrick Williams ile de yollar ayrıldı.

Koronavirüs salgını sonrasında tamamen tescil edilen basketbol ligleri, oyuncuları ve spor kulüplerini yeni transferlere yönlendirdi. Bu süreçte 1 yıl antrenörlük yapmamaya karar veren Zeljko Obradovic ise, Fenerbahçe Beko ekibinden ayrılan ilk isim oldu.

Obradovic’in ayrılığının ardından ise Fenerbahçe Beko’da adeta yaprak dökümü yaşanmaya başladı. Sarı lacivertli takımın yıldız isimlerinden olan Derrick Williams da takımıyla yollarını ayırma kararı aldı.

Fenerbahçe’den Teşekkür Mesajı

THY Avrupa Ligi’nde mücadele eden İspanyol ekip Valencia ile 1 yıllık sözleşmeye imza atan 29 yaşındaki oyuncu, bundan sonra Sarı Kanarya ekibine rakip olacak.

Önceki sezonda 11.3 sayı, 3.9 ribaunt, 1.2 asist ve 1.1 top çalma oranına sahip olan oyuncunun sarı lacivertli takıma olan katkıları ise büyüktü.

Ayrılığın ardından Fenerbahçe Spor Kulübü ise, Williams için teşekkür mesajlarında bulunarak, yolların ayrıldığının bilgisini resmi olarak verdi.

Güncel Yazılar