19 Haziran 2024

Burak Gören, Şampiyonlar Ligi Kurasını Değerlendirdi

Bu sezon pandemi nedeniyle iptal olana kadar FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde son 8 takım arasına kalma başarısı gösteren Türk Telekom‘un başantrenörü Burak Gören, yeni sezon için çekilen kurayı ve rakipleri değerlendirdi.

Bütün basketbol kamuoyunun bildiği gibi Şampiyonlar Ligi son 2-3 senedir çok ciddi bir çıkış içerisinde. Biz de geçen sene bu turnuvada yer aldık. Bu sene birçok Türk takımının ve diğer ülkelerden önemli takımların da bu turnuvayı tercih etmesiyle her geçen gün kendini geliştiren ve rekabet düzeyinin arttığı bir lig hâline geldi.

Hem kendi grubumuz hem diğer gruplar açısından baktığımızda da çok çekişmeli olacak. Geçmişi ve geleneği olan birçok takım var.

Kendi grubumuza baktığımız zaman da biz geçen sene yine çok zorlu bir grupta yer almıştık. Buna alıştık. Bizim için farklı bir yönü de Şampiyonlar Ligi’nde bir sezonda iki kupa oynamış olacağız. Eylül ayının sonunda Top 8 olacak Şampiyonlar Ligi’nde. Arkasında da yeni sezon başlayacak.

Grubumuzda şu anda takımların kadroları kurulma aşamasında. Şimdiden bir tahmin yapmak kolay değil. Ancak geçmişlere bağlı yorum yapabiliriz. Kesin sonuçlara kadrolar kurulduktan sonra varabiliriz ama ilk bakışta Jerusalem son yıllarda İsrail’in yükselişte olan bir takımı. Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde de Top 8’de rakibimiz olacak. Burgos da İspanyol basketbolunda çıkışta. Onlar da Top 8’de rakibimiz olabilir.

Limoges gibi geleneği olan ve EuroCup’tan gelen bir takım, Darüşşafaka gibi geleneği olan bir takım var. Oostende ve diğer takımlar da öyle. Dolayısıyla çok zorlu bir grupta çok rekabetçi bir sezon olacak gibi gözüküyor.