19 Temmuz 2024

Tofaş GM’i Tolga Öngören Şampiyonlar Ligi Kurasını Değerlendirdi

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek 5 takımdan biri olan Tofaş‘ın GM’i Tolga Öngören, normal sezon grupları için çekilen kurayı değerlendirdi.

Şampiyonlar Ligi’nde 5 Türk takımının yer olacak olmasının organizasyonuna güç katacağını belirten Öngören, Tivibu Spor’a şu açıklamaları yaptı:

Bence bu sene Şampiyonlar Ligi, 5 güçlü Türk takımının katılmasıyla çok önemli bir yere geldi. Türkiye Ligi’ne baktığımızda EuroLeague’in arkasındaki beş takım Şampiyonlar Ligi’ni tercih etti ve bence bu beş takımın katılımı ile İspanya, İtalya ve İsrail’den gelen takımların da katılımı, Şampiyonlar Ligi’nin kalitesini daha sezon başlamadan ortaya koydu.

B Grubu, kağıt üzerinde diğer gruplara göre daha rahat olabilecek bir grup. En azından A Grubu’nda yorucu seyahatler var. O seyahatler yorucu olabiliyor ve döndüğünüzde yerel ligde darbe alabiliyorsunuz. Bizde böyle bir durum yok. Amacımız grubu ilk ikide bitirip diğer turlarda saha avantajını ele geçirmek. Bunun için mücadele edeceğiz. İlerleyen süreçte de Türk basketboluna Bursa’da bir Final Four hediye etmek istiyoruz. Tüm hedefimiz bu.

Tivibu Spor