20 Haziran 2024
Martin Schiller

Martin Schiller İle 2 Senelik Anlaşma İmzalandı

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Litvanya temsilcisi Zalgiris Basketbol Takımı, takımın başına yeni bir isim getirdiğini duyurdu. Takımın koçu Sarunas Jasikevicius ile yolların ayrılmasının ardından, hoca olarak başa geçen isim Avusturyalı Martin Schiller oldu.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Bu dönemde tedbir gereği basketbol liglerinin tamamı da Türkiye’de tescil edilmişti. Bu dönemde pek çok takımda ise gelecek sezon hazırlıklarına yönelme gerçekleşti.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Litvanya temsilcisi Zalgiris Basketbol Takımı da bu dönemde yeniliğe giden takımlardan biri oldu. Takımın eski başantrenörü Sarunas Jasikevisius ile yolların ayrılmasının ardından, takımın başına Avusturyalı Martin Schiller de getirildi.

Zalgiris Kulübü Açıklama Yaptı

38 yaşındaki tecrübeli Schiller ile yollarını birleştirme kararı alan basketbol ekibi, 2 yıllık sözleşmeye de imza atmış oldu.

Konuya ilişkin açıklama ise Zalgiris Kulübü ile geldi. Martin Schiller ile anlaşma gerçekleştiğini duyuran kulüp, 2 yıllık sözleşme imzalandığının da bilgisini verdi.

Tecrübeli basketbol koçu, Almanya’nın Artland Dragons ve Riesen Ludwigsburg gibi ekiplerle de çalışmıştı. Ayrıca Almanya ekibinin Milli Takımı’nda da görev alan başantrenör, yardımcı antrenör olarak da görev yapmıştı.

Güncel Yazılar