20 Haziran 2024
Cem Uğur Yelkalan

Cem Uğur Yelkalan’dan FIBA Açıklaması

Darüşşafaka Tekfen Kulübü İcra Kurulu Başkanı Cem Uğur Yelkalan, FIBA Şampiyonlar Ligi davetine ilişkin açıklama yaptı. Daveti kabul etmesi ile ilgili konuşarak, istenilen bazı şartların kabul edildiğini belirtti.

Darüşşafaka Tekfen Kulübü İcra Kurulu Başkanı Cem Uğur Yelkalan, FIBA Şampiyonlar Ligi davetini kabul etmelerine ilişkin konuştu. İstenilen bazı şartların kabul edilerek, FIBA’nın kalpleri kazandığını belirten Yelkalan, kendileri için de olağanüstü bir çabanın gösterildiğini ifade etti.

FIBA tarafından kendilerine iyi bir teklif geldiğini de söyleyen Yelkalan, 5 yıllık bir sözleşmeye de imza atıldığının altını çizdi. Tüm camia için hayırlı olsun dileklerinde de bulunarak, özellikle maddi bakımdan kendilerine bir katkı bulunacak sözleşme olduğunun bilgisini de verdi.

Maddi Açıdan Büyük Destek Olacak

FIBA’nın Darüşşafaka Tekfen Kulübü’ne göstermiş olduğu olağanüstü çaba için de teşekkür dileklerinde bulundu. Türkiye’den ve farklı ülkelerden de birkaç kulübün Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istediğini söyleyen Cem Uğur Yelkalan, FIBA’nın bunu bir rüzgara dönüştürmek istediğine dikkat çekti. Ve kendilerinin de bu rüzgarın başlangıcı olarak mutlu olduklarını ekledi.

Anlaşmanın da 3+2 yıllık olduğunu söyleyen İcra Kurulu Başkanı, belirli bir başarı kriterinin varlığını da vurguladı. Takımın kendi liginde sıralamaya göre katkı puanlarına da sahip olunduğunu ifade etti. Ve ayrıca FIBA’nın sıralamasına göre de ekstra gelirlerin olacağını ve bu anlaşmanın maddi anlamda getiri sağlayacağını belirtti.

Güncel Yazılar