26 Mayıs 2024
FIBA

Basketbol Şampiyonlar Ligi Tarihleri Belli Oldu

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak ertelenen liglerle ilişki dün yapılan FIBA toplantısında karar verildi. Basketbol Şampiyonlar Ligi sezonunun 30 Eylül ve 4 Ekim tarihleri aralığında yapılacağı ve 8’li finalle sona erdirileceği bildirildi.

Yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasını da son derece olumsuz etkileyen unsurların başında geldi. Koronavirüs sebebiyle süresiz olarak ertelenen liglerden, Basketbol Şampiyonlar Ligi de olumsuz etkilenmişti. Dün ise sürece ilişkin ve alınan kararların bildirilmesi ile ilgili toplantı gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıda ise, basketbolun geleceğine ilişkin yeni kararlar alındı. Uluslararası Basketbol Federasyonu olarak da bilinen FIBA, Basketbol Şampiyonlar Ligi sezonunun 30 Eylül ve 4 Ekim tarihleri aralığında ve 8’li finalle sona erdireleceğini duyurdu.

Oynanmamış 2 Maç 8’li Finalden Önce Yapılacak

Kovid-19 salgını sebebiyle, askıya alınmış olan Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 30 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında, tek maç eleme usulü ile oynanacağına ve 8’li finalle tamamlanacağına karar verildi.

Organizasyona ilişkin tüm diğer ayrıntıların da, yine ileriki bir zaman diliminde FIBA tarafından ilan edileceği söylendi. Son 16 turunda ise Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamamış olan Dijon ve Nizhny Novgorod ile Iberostar Tenerife ve Filou Oostende ekipleri ile olacak
2 müsabakanın da 8’li finalden önce oynanacağı belirtildi.