22 Mayıs 2024

Bursaspor Yerli Oyuncuların Kontratları İçin de Anlaşma Sağladı

Coronavirüs salgını Avrupa’yı etkisi altına almaya devam ederken askıya alınan spor organizasyonları ile beraber bu alandaki ekonomik etkileri de artıyor.

ING Basketbol Süper Ligi‘nde yer alan takımların çoğu bildiğiniz üzere yabancı oyuncular ile ya kontratları feshetme yoluna gitmişler ya da sezonun kalanı için özel şartlar içeren protokoller imzalamışlardı.

Yabancı oyuncularla özel anlaşmalara giderek yollarını ayıran Frutti Extra Bursaspor‘da genel menajer Nedim Yücel, yayınladığı açıklamayla yerli oyuncularla da kontrat konusunda anlaşma sağladıklarını, lige devam edilmesi veya edilememesi durumunda iki alternatif yer aldığı öğrenildi.

Yücel’in açıklaması şöyle:

Resim

Barcelona gibi finansal olarak dünyanın en güçlü spor kulüplerinden birinin bile oyuncuların maaşların kesintiye gittiğini düşünürsek ligimizde yer alan neredeyse tüm takımların bu tarz kesintilere ya da fesihlere gitmeleri maalesef kaçınılmaz durumda. Bildiğiniz üzere Bahçeşehir Koleji şartsız koşulsuz tüm yabancı oyuncuları ile kontratlarını feshetmişti, sezon devam ederse onlardan yoksun olacaklarını belirtmişlerdi. Özetle ligin geri dönmesi hayli zor görünüyor ve bu nedenle takımlarımızın proaktif davranıp Bursaspor ve Bahçeşehir örneklerinde olduğu gibi fesihlere ya da özel protokollere gitmeleri şart olarak görünüyor.