24 Temmuz 2024
Alina Iagupova

Alina Iagupova Talebi Yüzünden Fenerbahçe’de Kalmadı

Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de basketbol liglerinin tescil edilmesinin ardından spor kulüpleri gelecek sezonun hazırlıklarına başladı. Yeni sezonda daha iddialı bir kadro kurmanın planlarını yapan Fenerbahçe ekibinde ise bütçe küçültmesine karar verildi. Kadın Basketbol Takımı’nda Ukraynalı yıldız isim Alina Iagupova da bu dönemde takımdan ayrılırken, ayrılışının nedeni merak ediliyordu.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın yıldız oyuncusu Ukraynalı Alina Iagupova, sarı lacivertli takımdan ayrılmıştı. Ayrılışının nedeni ise ortaya çıktı.

Sarı lacivertli ekibin, yeni takımda da yıldız ismi düşünmesine rağmen, Ukraynalı sporcunun arkadaşı için sözleşme talep etmesi, Fenerbahçe’yi kararından vazgeçiren nokta olmuş.

Yeni kadrosu ile şampiyonluğa aday olduğunu gösteren Fenerbahçe, bu dönemde son derece başarılı olan 4 dış transferde daha bulundu.

Öte yandan kadroda yer alan Tuğçe, Canıtez, Zandalasini, Olcay Çakır Turgut, Kiah Stokes ve Sevgi Uzun ile de tekrardan anlaşmaya gitti.

Burası Fenerbahçe

Anlaşmaya gitmeyi düşündüğü isimler arasında yer alan skorer isim Alina Iagupova ise yokluğuyla sarı lacivertli camiayı merak ettirmişti. 28 yaşındaki sporcunun ayrılık nedeninin ise kız arkadaşı Liudmyla Noumenko için sözleşme talep etmesi olduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe’de hiçbir oyuncunun bu şekilde şartlı bir talebini kabul edemeyecekleri belirtilirken, bu tarz bir durumun masaya bile yatırılmayacağına dikkat çekildi.

Güncel Yazılar