20 Haziran 2024
Türkiye Kupası

Türk Telekom Dörtlü Final’de

Basketbol Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelesi için Pınar Karşıyaka ve Türk Telekom ekipleri kıran kırana mücadele verdiler. Karşı karşıya gelen iki ekibin müsakaba sonucunda galip gelen taraf Türk Telekom oldu. Oyun 62-56 skorla sona erdi.

 

Basketbol Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası Çeyrek Final müsabakası 62-56 skorla sona erdi. Mücadelenin galibi ise Türk Telekom ekibi oldu. Pınar Karşıyaka ekibine karşı almış olduğu galibiyet ile Dörtlü Final grubuna katılan ekip, oyunun ilk dakikalarından itibaren baskınlığını baskınlığını korumayı da başardı.

 

Ekipte özellikle de ilk dakikalarda Muhammet Aygül’ün atmış olduğu isabetli atışlar, pota altı ve üç sayı çizgisi ile oyunu 5’inci dakikada 11-4 skorla başlatmaya yetti.

Müsabaka süresince hakimiyetini asla kaybetmeyen Telekom ekibi, ilk periyodu da 17-10 skorla kapatmayı başardı.

 

İkinci Periyotta Fark 2 Katına Çıktı

İkinci periyotta da Harris’in atmış olduğu üçlük basketlerle sayı farkını iki katına çıkararak 22-12 yapan ekip, ikinci periyodun sonlarını 27-27 eşitlikle karşıladı.

 

Durumlar eşitlense de Pınar Karşıyaka ekibi, oyunda hakimiyet kuramadı. Ve müsabakanın sonunda galibiyet sevinci yaşayan Türk Telekom oldu.