29 Mayıs 2024

Fenerbahçe Beko’da Dimitris Itoudis Basına Tanıtıldı

Fenerbahçe Beko’nun yeni teknik patronu Dimitris Itoudis, bugün Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda basına tanıtıldı.

Düzenlenen etkinlikte Fenerbahçe Beko’nun transfer gündemindeki oyuncular hakkında açıklamalarda bulunan Yunan koç, Scottie Wilbekin transferi ve sezon sonunda kontratı sona eren Fransız yıldız Nando De Colo ve takımdan ayrılması gündemde olan Jan Vesely’nin durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Wilbekin Hakkında

“Şu anda süreç devam ediyor. Onunla irtibat halindeyiz. Açıkçası iki kulüp arasında müzakere süreci devam ediyor. Bu görüşmelerden iyi bir sonuç çıkacağına inanıyorum.”

Jan Vesely Hakkında

“Jan ile konuşma şansım oldu. Büyük fedakarlıkların ve kulübün onu tutmak için yaptığı teklifin farkındayım. Bu bir aile ve Jan’ın kararı. Fenerbahçe kulübe başarı ve zafer getiren katkılarından dolayı minnettar.”

Nando De Colo Hakkında

“Nando ile konuşma şansım da oldu. Birçok anı paylaşıyoruz, CSKA’da 5 yıl geçirdik. Bu aynı zamanda Jan’ın hikayesiyle de ilgili çünkü bana geldiğinde ortamı değiştirmek istedi. CSKA’da başarılı geçen yıllardan sonra bana geldi ve ‘Koç, ailem ve ben çevreyi değiştirmek istiyoruz, Beş yıldır hiçbir yerde bulunmadık.’ dedi. Böylece takımdan ayrılmıştı. Bu yüzden Nando ile konuştum ve Maurizio Gherardini ve Derya Yannier ile birlikte 7/24 çalışarak hangi yöne gideceğimizi anlamaya çalıştım. Nando ile çalıştığım gerçeği, yıllardır ortak bir sözümüz var, bunu kolaylaştırıyor.”

Zeljko Obraadovic Hakkında

“Zeljko ile aile dostuyuz. Bu, mesleğin ötesine geçen bir yaşam bağıdır. Sporun yaptığı budur, insanları birleştirir. Yalnızca Fenerbahçe ile Galatasaray veya Fenerbahçe ile Partizan arasında değil, bir sürü rekabet var.”

Transfer Stratejisi Hakkında

“Neye sahip olduğumuzu ve neye ihtiyacımız olduğunu görmek için zamana ihtiyacım var, ancak buradaki hayranlar rahat uyuyabilir çünkü 7/24 çalışacağız.”

Oyun Felsefesi Hakkında

“Ben bir şeyi temsil ediyorum, burada bunun için duruyoruz. Düştüğünüzde, ayağa kalkacak güce ihtiyacımız var. Oyuncuların performans göstermesine yardımcı olmak için antrenörler olarak buradayız, bunu gerçekleştiren onlar. Oyunlarına göre bazı ayarlamalar yapmamız gerekiyor. En önemli şey, doğru bağı ve doğru kimyayı yaratmaktır. 12 MVP’miz varsa, bu başarılı olacağımız anlamına gelmez.”

Basketnews