20 Nisan 2024
Hidayet Türkoğlu

Hidayet Türkoğlu Yeni Kitabın Müjdesini Verdi

Türkiye’nin Basketbol Aşkı isimli kitabın yayımlandığı haberi Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile geldi. Kitabın yayımlandığı açıklamasında bulunan yönetici, kalıcı eserler bıraktıkları için de büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Göreve gelmiş oldukları günden beri, Türkiye Basketbol Federasyonu’na olan katkılarından bahseden yönetici, neler katabileceklerine ilişkin çalışma yaptıklarını de açıkladı.

Vizyon bakımından basketbolu daha iyi yerlere nasıl getireceklerine çalıştıklarını söyleyen Hidayet Türkoğlu, kitapların sürecinin de iki sene öncesinde başladığını açıkladı. Ekip olarak kalıcı eserler bırakmanın peşinde olduklarına da dikkat çekerek, bunlardan mutluluk duyduklarını belirtti. Ve bu sayede de böyle bir çalışma içerisine girdiklerinin açıklamasını yaptı.

Basketbolu Daha İyi Anlatmak İçin

Öte yandan, ortaya çıkmış olan eserlerin, öncesinde yapılmayan benzersiz ürünler olduğunu da vurgulayan TBF Başkanı, bunu da bir eksiklik olarak gördüklerini belirtti. Yapılan değerlendirmeler sonucunda da bunu hayata geçirmek istediklerini ekledi.

İlk olarak Türkiye’nin Basketbol Aşkı kitabını çıkardıklarını söyleyen Hidayet Türkoğlu, onun biraz daha görsel ağırlıklı bir içerik olduğunu belirtti. Türkiye Basketbol Tarihi isimli kitabın ise, basketbolun başlamış olduğu tarihten beri bütün olayları içerisinde barındırdığını vurguladı. Basketbolun daha iyi anlatılmasının amaç edinildiğine dikkat çeken Türkoğlu, emeği geçen herkes için de kutlama dileklerinde bulundu. 

Güncel Yazılar