24 Temmuz 2024
Zeljko Obradovic

SON DAKİKA: Koç Obradovic ile Fenerbahçe Yeni Kontrat İçin Anlaştı (İmza İçin Halen Pürüzler Var)

Fenerbahçe Beko yönetimi yeni sezonla ilgili olarak 3 gündür İstanbul’da olan Zeljko Obradovic ile görüşmelerini sürdürüyor.

Koçun programına göre taraflar bugün (19 Haziran) bir kez daha bir araya gelecekler ve koç öğleden sonra Belgrad’a uçacak.

Fenerbahçe Beko yönetimi ile koç Obradovic ile bugüne kadar yapılan görüşmelerde koçun kendi kontratı konusunda yönetimle prensipte anlaştığı, 2+1 yıllık yeni bir sözleşmenin imzalanmaya hazır olduğu gelen haberler arasında.

DHA kaynaklı habere göre Sırp koç 3 milyon euroluk yıllık maaşında indirime giderek 2 milyon euroluk maaşı kabul etti. Toplam takım bütçesi de 20 milyon euroya inecek.

Taraflar arasında görüşmeler olumlu geçmesine rağmen şuana kadar imzaların atılmamasının nedeni ise koçun bir kaç konuda çekincesi olması. Bunlardan en önemli ikisi şöyle:

  1. Yeni sezonda bütçede bir düşüş olacağı kesin ve kaçınılmaz ama bu süreçte devam eden oyuncu sözleşmelerinin nasıl revize edileceği ve bazı oyuncuların kontratlarından çıkılıp çıkılamayacağı önemli soru işaretlerinden biri. Çünkü koçun planında 2-3 yabancı dışında kadroyu yenilemek var. Tabi bunun için de bir bütçeye ihtiyaçları olacak. İşte bu noktada Gherardini ve yöneticilerin gerekli aksiyonları gerçekleştirip gerçekleştiremeyecekleri cevapsız sorulardan biri.
  2. İkinci konu ise işin manevi tarafı. Koç Obradovic bu sezon alınan kötü sonuçlar esnasında yönetiminde gerekli desteği göremediğinden dolayı biraz kırgın. Bu nedenle de yeni kontrat imzalanırsa yönetimin kendisine hangi şekilde yaklaşacağı konusunda kafasında soru işaretleri var. Yeniden yapılanmaya gidilecek ve koçun bu anlamda hem maddi hem de manevi desteğe ihtiyacı olacak, her zamankinden çok üstelik.

Koç bu çekincelere sahip olsa da takımda kalmak istiyor bu net olan bir konu. Belgrad’a geri dönmeden sözleşmenin imzalanması beklenmiyor çünkü koç bu soru işaretlerinin olabildiğince çözülmesini istiyor imza atmadan önce. Sözleşme imzalandıktan sonra aksiyonların gevşemesinden çekiniyor.