26 Mayıs 2024
LaMarcus Aldridge

LaMarcus Aldridge Sezonun Geri Kalanında Olmayacak

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA’in ekiplerinden biri olan San Antonio Spurs’te bir sporcu için üzücü haber geldi. LaMarcus Aldridge geçirmiş olduğu sakatlık sebebiyle sezonun kalan kısmında forma giyemeyecek.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin aksamasına neden oldu. Bu süreçten en fazla etkilenen ülke ise Amerika Birleşik Devletleri oldu.

En çok vakanın yer aldığı Amerika’da, spor faaliyetleri de uzun bir süredir gerçekleşmiyor. Amerikan Basketbol Ligi olan NBA ise uzun aranın ardından tekrar maçlara başlama kararı aldığını duyurdu.

NBA ekiplerinden biri olan San Antoni Spurs ekibinde forma terleten başarılı basketbolcu LaMarcus Aldridge için ise beklenmeyen kötü bir haber geldi. Sporcu,  geçirmiş olduğu sakatlık sebebiyle sezonun kalan sürecinde forma giyemeyecek.

Başarılı basketbolcunun durumuna ilişkin ise NBA’in internet sitesi üzerinden açıklama yapıldı. 34 yaşındaki sporcunun sağ omzundan ameliyat geçirdiği ve sezonun kalan kısmında forma giyemeyeceği duyuruldu.

NBA 31 Temmuz’da Tekrar Başlayacak

Aldridge, koronavirüs sebebiyle askıya alınan NBA’deki sezon sürecinde 18,9 sayı, 7,4 ribaunt, 2,4 asist ve 1,6 blok ortalamalarına sahip oldu.

Öte yandan Kovid-19 pandemisi sebebiyle Mart ayında askıya alınan NBA’in 31 Temmuz’da tekrar başlayacağının da duyurusu yapıldı.

Güncel Yazılar