17 Haziran 2024
Patrick Ewing

Patrick Ewing’in Kovid-19 Testi Pozitif Çıktı

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA tarihinin en uzun isimlerinden biri olan Patrick Ewing, Kovid-19 testinin pozitif çıkmış olduğunun bilgisini verdi. Şimdilerde Georgetown Hoyas ekibinde baş antrenörlük yapan eski basketbolcu, durumuna ilişkin ise açıklama yaptı.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyadaki etkilerini göstermeye devam ediyor. Spor dünyasından da önemli isimlerin yakalanmış olduğu virüse dair bir kişiden daha üzücü haber geldi. NBA tarihinin en uzun isimlerinden biri olan ve şimdilerde Georgetown Hoyas ekibinde koçluk yapan efsane basketbolcu testinin sonucu açıkladı.

Yerel Hastanede İzole Şekilde Kontrol Altında

Patrick Ewing Kovid-19 testinin pozitif çıkmış olduğu bilgisini verirken, durumuna ilişkin açıklamayı da yaptı. Georgetown Hoyas ekibinde başantrenör görevini üstlenen eski basketbolcunun durumunu ise ilk kez Georgetown Üniversitesi bildirdi.

Georgetown Üniversitesi basketbolcunun durumuna dair açıklamasında yerel bir hastanede izole bir şekilde kontrol altında tutulduğunu ifade etti. Öte yandan takımda test sonucu pozitif çıkan tek ismin de kendisi olduğunu belirtildi.

Kovid-19 testi pozitif çıkan koç Ewing ise, virüsün ciddi olduğunu ve hafife alınmaması gerektiğini söyledi. Herkesi güvende kalmaya ve hem kendilerine hem de sevdiklerine dikkat etmeye davet ettiğini de ekledi.

2002 yılında NBA kariyerini sonlandıran efsane basketbolcu, 2017 yılından bu yana ise Georgetown ekibinin başına geçti.

Güncel Yazılar