19 Haziran 2024
THY Euroleague

THY Euroleague 5 Hafta 78 Maç İle Tamamlanabilir

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Spor kulüplerini de olumsuz etkileyen süreç, Türk Hava Yolları Euroleague’i de etkilemiş durumda. Liglerin süresiz olarak ertelendiği süreçte, maçların ne şekilde yapılacağı ise büyük bir belirsizlik durumu içerisinde kıvranıyor. Kalan maçların ise İstanbul, Atina veya Moskova şehirlerinden herhangi birinde 5 hafta 78 maç ile tamamlanması hedefleniyor.

 

Yeni tip koronavirüs salgını, dünyadaki pek çok alanı etkilediği gibi spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Basketbola da son derece önemli zararlar veren salgın hastalık, THY Euroleague sezonunu da belirsizlik içerisine soktu.

 

Bu süreçte pek çok senaryo ise yazılmaya başlandı. Acil durum eylem planı için ise 18 takımın tek bir şehre toplanması düşünülüyor. Tek bir şehirde gerçekleşecek maçların, 5 haftada 78 mücadele şeklinde olması hedefleniyor.

İstanbul Atina Moskova

 

Plana göre THY Euroleague planında, İstanbul, Atina ve Moskova yer alıyor. Söz konusu durum için Atina’da OAKA ve Barış ve Dostluk Salonları öne çıkartıldı. Özellikle de iki salon arasındaki mesafenin 9 kilometre ile 15 dakika sürmesine de dikkat çekildi.

Moskova’da ise vaka sayısının az olması gereği elveriş durumuna vurgu yapıldı. İstanbul’daki Sinan Erdem ve Ülker Spor Salonu’nun da uluslararası pek çok maça ev sahipliği yapmış olmasının altı çizildi.