20 Haziran 2024
Bogdan Bogdanovic

Taraftarın Gözde İsmi Bogdan Bogdanovic Oldu

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’de mücadele eden Fenerbahçe Beko ekibinin taraftarları, son 10 yıllık periyodun en iyi takım kadrosunu seçti. Sarı lacivertli taraftarların en fazla oy verdiği isim ise NBA ekiplerinden Sacramento Kings’te forma terleten Bogdan Bogdanovic oldu.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi temsilcilerinden olan Fenerbahçe Beko ekibinin son 10 yıldaki en iyi takım kadrosu seçildi. Sarı lacivertli taraftarların oyları ile yapılan seçimlerde en fazla oy alan isim ise Bogdan Bogdanovic oldu.

Amerikan Basketbol Ligi NBA’in Sacramento Kings ekibinde forma terleten başarılı oyuncu, sarı lacivertli taraftarların da gözdesi konumuna geldi.

2010 ve 2020 yılları aralığındaki dönemlerde mücadele eden iyi kadroyu seçen Sarı Kanarya taraftarı, oyunculara ise tek tek oy verdi.

Jan Vesely İkinci Sırada Geldi

Taraftarların en favori ismi Bogdan Bogdanovic olurken, sporcunun 2017 Avrupa Ligi şampiyonluğundaki katkısı da tekrar anıldı.

Şu an NBA temsilcilerinden olan Sacramento Kings’te forma giyen başarılı oyuncunun aldığı oy oranı ise %92.21 olarak kayıtlara geçti.

Bogdanovic’i %91.67 ile Jan Vesely takip ederken, Ekpe Udoh %85.69, Kostas Sloukas %84.78 oy aldı.

Kadroda yer alan diğer isimler ise, Nemanja Bjelica, Bojan Bogdanovic, Ali Muhammed, Nicola Melli ve Nikola Kalinic oldular.

Güncel Yazılar