25 Mart 2023

Galatasaray NEF’in Yıldızı Dee Bost Açıklamalarda Bulundu

Bu sezon basketbol şubesinde yeniden yapılanmaya giderek ING Basketbol Süper Ligi’nde son dörde kalan Galatasaray NEF’te takımın başarısında kilit rol oynayan ABD’li gard Dee Bost açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Galatasaray’ın yıldızı Amerika’ya uçmadan BasketNews’a açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı taraftarın sevgilisi Dee Bost’un röportajından öne çıkan başlıklar şu şekilde.

Galatasaray Taraftarı Hakkında

“Galatasaray’ı takıma gelmeden önce biliyordum çünkü daha önce Türkiye’de Trabzonspor’da oynamıştım. Son birkaç yıl onlar ve taraftarları için pek iyi geçmedi. Dolayısıyla bu yıl çok büyüktü, oysa biz de iyi değildik. Dünya çapında 25 milyonun üzerinde taraftarı var. Onlar için play-offlara kalmamız ve yarı finallere çıkmamız büyük bir başarıydı, özellikle de geçen yıl küme düşmeye bir maç uzaktayken…”

Andreas Pistiolis Hakkında

“Sezon başında sadece bir veya iki maç kazandığımız iki aylık bir dönem geçirdik. Bir çukurdaydık. Kimse antrenmana gelmek bile istemedi, kimse oynamak istemedi. Biz de ‘Bunu bitirelim ve ilerleyelim’ dedik. Bu tür bir ruh haline girdiğinizde, bu taraftarların olması buna daha fazla katkıda bulunuyor. Sonra Pistiolis geldi. İçeri girdi ve ‘Değişmesi gereken takımın zihniyeti’ dedi. Tempoyu hemen ayarlayarak özgüven de verdi. Yetenekten çok takımın mental durumuyla ilgili olduğunu söyledi.”

Takım Arkadaşları Hakkında

“Devon Akon Purcell ve Isaiah Canaan iki farklı oyuncu türü. DAP çemberin üzerinde oynuyor, başarılı olmak ve kendi sayılarını yaratmak için topa ihtiyaç duyan bir slasher. Isaiah dripling dışında kendi sayılarını yaratabilen bir oyuncu, topsuz oyunda da iyi. Başlangıçta Melo ile birlikte nasıl var olacağımızı öğrenmek zorundaydık. Melo topa hakim olmaya alışkındı. Ben Avrupa’da oynuyordum, diğer skorerlerle nasıl oynaması gerektiğine uyum sağlamasına yardımcı oluyordum. Bence o iyi ve hızlı öğrendi. Dürüst olmak gerekirse, birlikte oynadığım en yetenekli skorerlerden biri. Sadece sayı atabildiği için değil, sahayı gerçekten iyi görebildiği için. Mississippi Eyaleti mezunu, Andreas ile oyun kurma vizyonunu geliştirdi.”

Kariyer Hedefleri

“Birisi bir teklifle gelmedikçe ve EuroLeague’de oynamam için çok ilgi göstermedikçe, kendimi bir daha orada göremem. Ama oynadığım her yerde mutluydum. EuroCup şampiyonluğu kazandım ve nerede olursam olayım daha fazlasını kazanmak istiyorum. Küçükken hedefim buydu. 32 yaşındayım, iki yıllık bir anlaşma istiyorum ve her şeyin doğru olması gerekiyor. Her şey bir dereceye kadar parayla ilgili değil. Şunu söyleyebilirim ki takımda kalma ihtimalim %90. Ama her şey olabilir.”

Basketnews