18 Temmuz 2024

OGM Ormanspor’da Hedef Lig ve Avrupa’da Başarı

Herbalife Nutrution Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin güçlü takımlarından OGM Ormanspor’da başantrenör Alper Durur Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz sezon FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda son sekize kaldıklarını aktaran deneyimli çalıştırıcı bu sezon lig ve Avrupa’da başarı hedeflediklerini dile getirdi.

OGM Ormanspor başantrenörü Alper Durur kovid-19 salgını sebebiyle sancılı bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirtti. Yeni sezona Mersin’de oynadıkları maçlarla hazırlandıklarını aktaran Durur, bu maçlarda oyuncuların son durumunu gördüklerini ifade etti. Yeni sezon öncesi takıma katılacak yabancı oyuncularla kadrolarının şekilleneceğini belirten Durur sözlerine şu şekilde devam etti:

“Takımımızda hedefi olan birçok genç ve potansiyelli oyuncu var. Burada bu oyuncu grubuyla çalışmaktan çok mutluyum. İyi bir kadromuz var. Hedefimiz her maçın son saniyesine kadar oyunun içinde kalabilmek. Bu sezon geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz başarının üstüne koymak istiyoruz. Yeni sezon öncesi bütçemiz daralmış olsa da hedeflerimizden sapmayacağız. Geçtiğimiz sezon Avrupa’da oldukça başarılıydık. Bu sezon da benzer bir başarı yakalamak istiyoruz.”

AA

OGM Ormanspor’un kaptanı Nilay Kartaltepe bu sezon yeni kadroyla mücadele edeceklerini belirterek genç ve tecrübeli oyunculardan oluşan mücadeleci bir ekip olduklarını söyledi. Kaptan Nilay konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Takım olarak hazırlık döneminde her geçen gün üstüne koyarak ilerliyoruz. Daha önce birlikte oynamış oyuncularımız var. Bu durum takım kimyasına olumlu yansıyor. Umarım bu yıl güzel bir sezon geçiririz. Bu sezon Herbalife Nutrution Kadınlar Basketbol Ligi’nde iyi takımlar var. Hedefimiz play-off yapabilmek.”

AA

Bu sezon ülkemizi FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda temsil edeceklerini aktaran Nilay, öncelikli hedeflerinin gruptan çıkmak olduğu belirtti. Geçen sezon Avrupa’da son sekize kaldıklarını bu sezon bu derecenin üstüne çıkmak istedikleri söyleyen kaptan Nilay bu hedefe odaklandıklarını söyledi.