26 Mayıs 2024

Scottie Pipen, Chicago Bulls’un Billy Donovan Tercihini Eleştirdi

Chicago Bulls efsanelerinden Scottie Pipen, Bulls’un Billy Donovan’ı başantrenörlük görevine getirme kararından memnun olmadığını dile getirdi.

Chicago Bulls ile altı NBA şampiyonluğu yaşayan Scottie Pipen, kulübün eski Oklahoma City Thunder koçu Billy Donovan ile anlaşmasını şiddetle eleştirdi. Yıldız basketbolcuya göre Billy Donovan henüz NBA’de hiçbir şey kanıtlamış değil.

Scottie Pipen salı günü Forbes’a verdiği demeçte Chicago Bulls’un koç seçiminden duyduğu memnuniyetsizliği şu cümlelerle ifade etti.

“Chicago Bulls yönetiminin takımın kimliğini değiştirecek önemli bir değişiklik yaptığını sanmıyorum. Bu benim kişisel görüşüm. Billy Donovan’ı bir insan olarak seviyorum fakat NBA kariyerinde henüz kendini yeterince kanıtladığını düşünmüyorum. Chicago Bulls gelişmeye ve kazanma kültürü edinmeye çalışan bir takımda görev almak için yeterli olmadığını düşünüyorum.”

Yahoo Sports

Bir kez yılın koçu seçilen Billy Donovan’ın Chicago Bulls’da işleri değiştirip değiştirmeyeceğini öngörmek zor olsa da deneyimli koçun kendini lig sahnesinde kanıtlamadığını iddia etmek kolay değil.55 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı NBA play-offlarında ilk turda Houston Rockets’a elendikten sonra 9 eylülde Oklahoma City Thunder ile yolları ayırdı. Thunder’da geçirdiği 5 sezon boyunca 243 galibiyet 157 mağlubiyetlik derece tutturan Billy Donovan her sezon takımı play-offlara sokmayı başardı.

Chicago Bulls son 5 sezonda sadece bir kez play-off bileti alabildi. Jim Boylen yönetiminde son iki sezon toplamda 44 galibiyet alabildi. Oyuncularla koç Jim Boylen arasında iletişim sorunları olduğu geçtiğimiz sezondan beri medyanın ilgisini çeken bir konuydu. Chicago Bulls’un Billy Donovan ile başarıya ulaşıp ulaşamayacağını kestirmek zor. Fakat Scottie Pipen’in bu tercihi doğru bulmadığını bir gerçek.