16 Nisan 2024
Ergin Ataman

Ergin Ataman Obradovic-Kokoskov Değişimini Değerlendirdi

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman önemli açıklamalara imza attı.

Anadolu Efes ekibinin tecrübeli Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko’daki koç değişikliğine ilişkin konuştu. Çalıştırıcı, Zeljko Obradovic’in gidişi ve Igor Kokoskov’un gelişine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Obradovic gibi büyük bir efsanenin arkasından, Phil Jackson olunsa dahi işin kolay olmadığını belirti. Fakat bunların da sporun doğasında olduğunu ekleyerek, sarı lacivertli ekipte kabuk değişikliği olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’yi Avrupa Ligi’nde önemli takımlardan birisi olarak gördüğünün altını çizen Ataman, sarı lacivertli takımın Türkiye’de en ciddi rakibi olacağını ekledi.

Ataman’ın ekibi, koronavirüs pandemisi sebebiyle, ING Basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde lider götürmüş olduğu sezonları da başarılı geçirmişti.

Anadolu Efes Haksızlığa Uğradı

Avrupa’da sporda büyük bir haksızlığa uğrayan en önemli takımın Anadolu Efes olduğunu vurgulayan Ergin Ataman, EuroLeague’in dünyada çok izlendiğini ekledi.

Anadolu Efes’in 2019 yılındaki finalin ardından, önceki sezonda müthiş bir performans gösterdiğini de ifade ederek, sahada ve İstanbul’da gösterilen performansa değindi.

Hem oyuncu bazında hem de takım bazındaki skorların, kırılan rekorların, 34 maçlık normal sezonun 28’inin oynanmış olduğu bir sezonda, 24 galibiyete sahip olduklarını hatırlattı. Ve en yakın rakiplerinin de 2 galibiyet önünde olduklarına dikkat çekti.

Güncel Yazılar