20 Haziran 2024
Fenerbahçe Beko

Obradovic Ve Ailesi Özel Uçakla Ülkesine Dönüş Yaptı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle pek çok lig ve spor kulübü durumdan olumsuz etkilenmiş ve bunlar arasında Fenerbahçe Beko ekibi de yer almıştı. Basketbol Süper Ligi’nin yanı sıra Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin de müsabakalarının ertelenmesinin sonrasında ise, kulüplerde gerek oyuncular yönünde gerekse de antrenörler yönünde ani ayrılıklar yaşanmıştı.

Pek çok yabancı oyuncu ülkesine dönme kararı alırken, bunlar arasında katılanlardan biri de Fenerbahçe Beko Basketbol ekibinin koçu oldu. Zeljko Obradovic de pandemi nedeniyle takımdan ayrılarak, ülkesine dönme kararı aldı.

Çin’de başlayan ve kısa zaman içerisinde de küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs salgını, Basketbol Süper Ligi’nin yanı sıra Türk Hava Yolları Avrupa Ligi maçlarının ertelenmesine de neden oldu.

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic Vatandaşları İçin Özel Uçak Gönderdi

Bu süreçte ise hem basketbolcular hem de takım antrenörleri kendi ülkelerine dönme kararı alarak, takımları ile yollarını ayırdı. Bunlardan biri de Fenerbahçe Beko ekibinin koçu Zeljko Obradovic oldu.

60 yaşında olan Obradovic, ailesi ile beraber Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, yeni tip koronavirüs sebebiyle Türkiye’de bulunan vatandaşlarına göndermekte olduğu özel uçak ile ülkelerine dönüşünü gerçekleştirdi.